AcroProject Academy

Teachers team


Marek je dlouholetý a nejdéle působící (od 2012) učitel akrojógy v Česku. Kromě akrojógy a párové akrobacie učí také stojky a pohyb (systém Movement Flow). Jako certifikovaný lektor akrojógy (AcroYoga International a AcroYoga Montreal) působí v Česku nepřetržitě osmým rokem a od začátku se podílel na budování pražské a české akro komunity. Byl tak u úplných počátku akrojógy v Česku, a nyní stojí za vznikem AcroProject Academy, kde chce předávat své zkušenosti s akrojógou a s učením.

"Na učení nejvíc miluju, když někomu pomůžu překonat strach, a když se lidem povede něco, co si mysleli, že je pro ně nemožné. Při své praxi i v učení se soustředím na postupné budování progresí od jednoduchých drilů až k těžším a komplexnějším pohybům."

"Akademie je pro mě největším dosavadním profesním projektem a jsem nadšený, že ho po několika letech příprav můžu přivést k životu. Těším se na to jako malé dítě na vánoce!"

Sportu se věnuji od malička. Ve třech letech jsem začala v KSG Moravská Slavia Brno se sportovní gymnastikou a později jsem se závodně věnovala Teamgymu. V roce 2011 jsem absolvovala roční „studijní“ pobyt v Dánsku, na sportovní škole Ollerup, zaměřený právě na Teamgym, kde jsem se věnovala jak vlastnímu tréninku, tak trenérství. Po návratu jsem se přestěhovala do Prahy a bohužel jsem musela hledat sport, kterému bych se mohla věnovat i při práci. Postupně jsem se začala věnovat lezení, chůzi po slackline a přes kamarády jsem se dostala i k akrojóze, která se mi zalíbila.

Díky základům z gymnastiky jsem si k akrojoze našla cestu velmi rychle a s postupným zlepšováním rostl i zájem o náročnější prvky a standing acro. Momentálně jsou mou nejoblíbenější „disciplínou“ ikariany a vše kde to hodně lítá 😊

Lucka Černá

Praha

Gabča Havejová

Praha

Gabča cvičí akrojógu už dlouhou dobu. Jako jedna z mála učitelů v ČR je certifikovanou lektorkou AcroYoga International. Pracuje jako ergoterapeutka - dělá terapie s lidmi se získaným poškozením mozku a pomáhá jim vracet se do normálního života. Zároveň má velké znalosti lidského těla, anatomie a umí poradit s mnoha špatnými pohybovými stereotypy. Nedávno dokončila instruktorský kurz hathajógy jako největší šprtka ve třídě 🙂

Osobne som nadšencom športov a pohybu od malička a preto som si aj zvolil cestu trénerstva -  štúdium na FTVŠ. Tréningu s vlastnou hmotnosťou som sa začal vo väčšom venovať počas vysokej školy s čím bol spojený aj tréning stojky na rukách a flexibility čo ma neskôr priviedlo k Acroyoge.

Acroyogu som si oblúbil a rýchlo v nej napredoval hlavne vďaka mojej partnerke Sare Maarovej, ktorá sa už tréningu venovala niekoľko rokov. Spolu sme tiež navštívili workshopy doma aj v zahraničí hlavne pod Marekovým vedením.

V Bratislave vediem súkromné a skupinové lekcie Acroyogy, stojky na rukách, silového tréningu a flexibility.

Michal Štefanka

Bratislava

Sára Maar

Bratislava

Sára představuje flyerskou část MiSaris acro. Neohroženě létá vzduchem hlavně při ikarianech a whipech. Disponuje nadlidskou flexibilitou, která jí usnadňuje řadu těžkých přechodů a pozic.

Spolu s Michalem trénují a učí lekce v Bratislavě. Kromě dalších kvalit oplývá znamenitým smyslem pro humor. Studuje fyzioterapii.