MAREK PETRÁČEK

 

 

O mně

Jmenuji se Marek Petráček a akrojóze a párové akrobacii se intenzivně věnuji sedmým rokem. Od mala jsem byl hodně soutěživej, takže mě přirozeně bavil sport. Zhruba když mi bylo 20 jsem potom objevil kouzlo jógy a díky ní jsem pak po nějaké době narazil na akrojógu, která se mi stala vášní a životním stylem. Od začátku jsem se podílel na budování pražské a české akro komunity a během posledních šesti let jsem učil stovky studentů na kurzech, workshopech či víkendech. Absolvoval jsem 2 akrojógové teachers trainingy, kurzy na masáže nebo americký akrobatický program Pitch catch circus. Nepřikládám certifikátům nějaký přehnaný význam, ale často si vybírám programy a kurzy, abych se dál rozvíjel a neustále se zdokonaloval. Beru to jako závazek vůči sobě, i k lidem, které učím. Na fotkách se můžete podívat na kurzy, které mě na mé cestě nejvíc ovlivnily.

Na učení nejvíc miluju, když někomu pomůžu překonat strach, a když se lidem povede něco, co si mysleli, že je pro ně nemožné. Při své praxi i v učení se soustředím na postupné budování progresí od jednoduchých drilů až k těžším a komplexnějším pohybům.

A proč Acro Project?

Acro Project proto, že pořád zkoumám nové možnosti pohybu. Neustále pracuju na nových dovednostech a baví mě tvořit nové akro projekty!