MAREK PETRÁČEK

 

 

O mně

Jmenuji se Marek Petráček a s akrojógou jsem se setkal někdy začátkem roku 2013, kdy jsem šel na tehdy ojedinělý workshop se zahraničními lektory. Hned mě to začalo bavit, ale po workshopu jsem neměl s kým cvičit, ani kam chodit cvičit. Za pár měsíců jsem na dalším workshopu potkal Danču, se kterou jsem začal chodit trénovat na openspace tréninky a záhy jsme se rozhodli stát certifikovanými lektory, což se nám povedlo v dalším roce.

Začátky byly složité, protože jsme byli oba skoro stejně vysocí, neměli jsme žádný gymnastický background, a hlavně akrojóga u nás byla ještě hodně neznámá a nebylo od koho se učit. Téměř každý den jsme trávili venku cvičením 2-3 hodiny a postupně se podle Youtubu vlastními silami za nějaké 3 měsíce naučili základní washing machines a L-basingové přechody. Bylo to dost neefektivní, ale pro nás v té době jediná možnost. Na druhou stranu díky těmto zkušenostem dokážu lépe poradit studentům s technikou a cviky.

Stejně tak nějaký čas na začátku trvalo vybudovat o akrojóze povědomí mezi lidmi. Do roku 2018 jsme s Dančou působili pod značkou Lets Acro. Za tu dobu jsme absolvovali další teachers training, festivaly atd. Odučili jsme desítky kurzů, víkendů a workshopů. Potom jsem byl 2 roky součástí Acromaniacs. Jsem vděčný za tyhle spolupráce a za to množství zkušeností, které jsem díky nim získal, i když byly vztahy často složité. Pomohlo mi to teď začít tvořit něco, s čím jsem maximálně v souladu a těším se na další rozvoj!

Jako certifikovaný lektor akrojógy působím v Česku nepřetržitě osmým rokem a od začátku jsem se podílel na budování pražské a české akro komunity. V rámci AcroProject můžete chodit na pravidelné lekce, víkendové workshopy a retreaty, případně na individuální lekce. Taky učím stojky a movement flow. Nepřikládám certifikátům nějaký přehnaný význam, ale často si vybírám programy a kurzy, abych se dál rozvíjel a neustále se zdokonaloval. Beru to jako závazek vůči sobě, i k lidem, které učím. Na fotkách se můžete podívat na kurzy, které mě na mé cestě nejvíc ovlivnily.

 

Movement Flow

Také jsem prošel několika jógovými učitelskými kurzy, poté jsem trénoval pohyb podle Ido Portal metody, a nakonec jsem našel systém, který splňuje všechny moje představy - Movement Flow. Absolvoval jsem všechny 3 úrovně systému a momentálně jako Movement Flow teacher školím individuálně Level 1 a vedu lekce.

Na učení nejvíc miluju, když někomu pomůžu překonat strach, a když se lidem povede něco, co si mysleli, že je pro ně nemožné. Při své praxi i v učení se soustředím na postupné budování progresí od jednoduchých drilů až k těžším a komplexnějším pohybům.

Pod názvem Acro Project se skrývá nejen akrojóga, ale i projekty v oblasti různorodého pohybu. Protože rád zkoumám svoje limity a neustále pracuju na nových dovednostech, mám vždy nějaký „work in progress“. Dávám si vždy nové výzvy a budu vám pomáhat zdolávat ty vaše!