MAREK PETRÁČEK

 

 

O mně

Jmenuji se Marek Petráček a s akrojógou jsem se setkal někdy začátkem roku 2013, kdy jsem šel na tehdy ojedinělý workshop se zahraničními lektory. Hned mě to začalo bavit, ale po workshopu jsem neměl s kým cvičit, ani kam chodit cvičit. Za pár měsíců jsem na dalším workshopu potkal Danču, se kterou jsem začal chodit trénovat na openspace tréninky a záhy jsme se rozhodli stát certifikovanými lektory, což se nám povedlo v dalším roce.

Začátky byly složité, protože jsme byli oba skoro stejně vysocí, neměli jsme žádný gymnastický background, a hlavně akrojóga u nás byla ještě hodně neznámá a nebylo od koho se učit. Téměř každý den jsme trávili venku cvičením 2-3 hodiny a postupně se podle Youtubu vlastními silami za nějaké 3 měsíce naučili základní washing machines a L-basingové přechody. Bylo to dost neefektivní, ale pro nás v té době jediná možnost. Na druhou stranu díky těmto zkušenostem dokážu lépe poradit studentům s technikou a cviky.

Stejně tak nějaký čas na začátku trvalo vybudovat o akrojóze povědomí mezi lidmi. Do roku 2018 jsme s Dančou působili pod značkou Lets Acro. Za tu dobu jsme absolvovali další teachers training, festivaly atd. Odučili jsme desítky kurzů, víkendů a workshopů. Potom jsem byl 2 roky součástí Acromaniacs. Jsem vděčný za tyhle spolupráce a za to množství zkušeností, které jsem díky nim získal, i když byly vztahy často složité. Pomohlo mi to teď začít tvořit něco, s čím jsem maximálně v souladu a těším se na další rozvoj!

Jako certifikovaný lektor akrojógy působím v Česku nepřetržitě sedmým rokem a od začátku jsem se podílel na budování pražské a české akro komunity. V rámci AcroProject můžete chodit na pravidelné lekce, víkendové workshopy a retreaty, případně na individuální lekce. Taky učím stojky a movement flow. Nepřikládám certifikátům nějaký přehnaný význam, ale často si vybírám programy a kurzy, abych se dál rozvíjel a neustále se zdokonaloval. Beru to jako závazek vůči sobě, i k lidem, které učím. Na fotkách se můžete podívat na kurzy, které mě na mé cestě nejvíc ovlivnily.

Na učení nejvíc miluju, když někomu pomůžu překonat strach, a když se lidem povede něco, co si mysleli, že je pro ně nemožné. Při své praxi i v učení se soustředím na postupné budování progresí od jednoduchých drilů až k těžším a komplexnějším pohybům.

Pod názvem Acro Project se skrývá nejen akrojóga, ale i projekty v oblasti různorodého pohybu. Protože rád zkoumám svoje limity a neustále pracuju na nových dovednostech, mám vždy nějaký „work in progress“. Dávám si vždy nové výzvy a budu vám pomáhat zdolávat ty vaše!