AcroProject

Academy

Vzdělávání v akrojóze


AcroProject Academy je ucelený systém vzdělávání v akrojóze, který představuje cestu od úplných základů až po učitelský kurz, kde se naučíte předávat akro bezpečně a technicky správně dalším lidem. Systém je rozdělen na 2 úrovně (Level 1 a Level 2), na které pak navazuje třetí v podobě teachers trainingu.

Level 1 představuje základy akrojógové praxe. Naučíte se základní pozice a přechody mezi nimi. Pochopíte klíčové principy cvičení ve dvou, jak přenášet váhu, jak využívat dobře oporu a taky jak efektivně komunikovat s druhým. Budeme se věnovat zejména pozicím v L-basingu, kdy báze leží na zemi, ale také projedeme základní pozice ve stoje. Kromě pozic, nástupů a přechodů bude pro vás dalším výstupem krátké flow propojující naučené prvky. Level 1 tedy pokládá základy pro vaši akrojógovou praxi.

Level 2 systematicky navazuje na jedničku a jde dál do hloubky k těžším pozicím, washing machinám, pozicím ve stoje, hand to handům, popům apod. Pro vstup do levelu 2 byste měli mít zvládnuté věci z jedničky (zejména Star, Cartwheel, Shoulderstand). Jsou zde dané věci, které se budete učit (viz další věta), ale zároveň je zde i hodně prostoru pro rozvoj podle vašich přání, cílů a pokročilosti. Na konci levelu 2 byste měli zvládat tyto pozice/přechody: high bird, 2 high, reverse star, 30s v high foot to handu (l-base, báze natažené paže) a 4step. Plus se samozřejmě naučíte spoustu dalšího, ale tohle je takové všeobecné minimum.

Teachers training/ Instruktorský kurz je vyústěním celého procesu. Podmínkou přihlášení je absolvování Levelu 2. V průběhu tréninku se budete dále zlepšovat ve vlastní akro praxi, nicméně hlavní částí bude praxe učení. Předáme vám jak strukturovat akrojógovou lekci, jak dělat rozcvičky, tipy na učení stojek, a samozřejmě jak bezpečně učit akrojógu začátečníky. Vše si sami vyzkoušíte při učení ostatních v různých scénářích a modifikacích. Tento kurz vás tedy vybaví základními schopnostmi a dovednostmi pro bezpečné učení akrojógy.

Celý koncept akademie je schválně nastavený na víc stupňů, aby v momentě kdy půjdete na teachers training jste už za sebou měli velmi solidní základy a i něco navíc. Praxí se toho totiž člověk naučí nejvíc a u akrojógy je vlastní praxe stěžejní. V případě, že už máte vlastní dlouhodobější akro praxi a splňujete prerekvizity pro Level 2, není potřeba projít Levelem 1 a můžete se přihlásit rovnou na Level 2. Ten je nutný projít pro přihlášení na teachers training.

Pokud se do akrojógy chcete opravdu ponořit, tak tohle je ta nejlepší možnost! Získáte hlubší pochopení párového cvičení, pochopíte důležité detaily, osvojíte si know-how pro učení ostatních, a v neposlední řadě si užijete hodně zábavy! Na blogu si můžete přečíst "příběh" za tímto projektem.

AcroProject Academy - úrovně

Level 1: Základy akrojógy

 • Prerekvizity: žádné
 • Obsah: základní pozice a přechody v L-basingu, základní pozice ve stoje, technika, úchopy, flow ze základních prvků

Level 2: Prohloubení vlastní praxe

 • Prerekvizity: zvládnuté věci z Level 1 (shoulderstand, star, cartwheel, cannonball, vlajka)
 • Obsah: různé washing machines a flow, reverse star, foot to handy a hand to handy (základy + podle úrovně a přání víc do hloubky), popy, základní whipy, standing (2 high, zvedačky apod.)

Level 2 prerekvizity

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Teachers training

 • Prerekvizity: úspěšně absolvovaný Level 2
 • Obsah: další rozvoj skillů a vlastní praxe, trénink učení a stavby lekcí

Možnosti jak absolvovat Level 1 & Level 2

Oba levely lze absolvovat buď formou individuální nebo intenzivní.

Individuální je pro 1-6 studentů naráz. Čím méně lidí ve skupince, tím jsou lekce víc personalizované a individuální. Když se domluví více dvojic, tak je to o něco méně individuální, a proto taky o něco levnější. Ideální frekvence lekcí je 1x týdně, ale záleží vždy na domluvě s lektorem. Očekávajte i menší úkoly mezi lekcemi.

Intenzivní forma probíhá ve skupině, kde je proces učení o něco pomalejší než při individuální formě. Proto je zde časová dotace o 3 hodiny delší. Dohromady 18 hodin je rovnoměrně rozloženo do 2 víkendů nebo do 3-4 dnů.

Individuální

 • Počet lekcí: 10 lekcí na 90 min (čas a místo vždy po domluvě)
 • Města: Praha, Bratislava, Brno
 • Cena:
  • 12 000 Kč pro dvojici
  • 9000 Kč za dvojici při 2 párech
  • 7200 Kč za dvojici při 3 párech
  • cena pro 1 osobu 12 000 Kč

Intenzivní

 • Délka: 2 intenzivní víkendy nebo prodloužený víkend 3-4 dny, dohromady 18 hodin
 • Cena:
  • 4500 Kč za osobu
 • Města: Praha, Brno, Bratislava
 • Termíny na první půlku 2022 a všechno info na další stránce

Marek Petráček

Praha

Lucka Černá

Praha

Gabča Havejová

Praha

Michal Štefanka

Bratislava

Sára Maar

Bratislava

Academy teachers

Náš tým učitelů

Všichni v týmu jsou dlouholetí zkušení učitelé, kteří se s Vámi podělí o své zkušenosti, rady, triky a pomůžou vám doladit detaily, které posunou vaši praxi zase o něco dál. Naším cílem a vizí je předávat vám naše znalosti tak, aby vás akrojóga bavila, abyste pochopili jak věci dělat efektivně a s lehkostí.