Dělat co nás baví!

Máte taky někdy něco, co toužíte udělat, ale nakonec to téměř nikdy neuděláte, protože se na to necítíte dostatečně připraveni, přijde vám, že nejste dost dobří apod.? Pro perfekcionisty jako jsem já to může být často velká brzda. Když učím, tak nesnáším, když se mi něco nepovede dokonale ukázat, a býval jsem na sebe i naštvaný. Teď už mi přijde, že mám přece jen trochu větší nadhled, a když se stane nějaká chyba, tak jdu v pohodě dál. 

Nedávno jsem četl skvělou knížku, která mi pomohla se rozhodnout konečně dát život jednomu mému velkému projektu a snu. Ta knížka se jmenuje The way of f**k it od Johna C. Parkina. Je pravda, že ke čtení tam toho zas tolik není, což ale není podstatné měřítko. Je to hluboká filozofická knížka, která mi pomohla si pár věcí utřídit v sobě. Uvědomil jsem si, že už nepotřebuju a nechci čekat, až budu mít ještě víc zkušeností, budu umět to a to, a budu víc připraven. Navíc si myslím, že v téhle nejisté době je ještě o to důležitější dělat věci, které vás naplňují a baví. Tak jsem se rozhodl, že už si nechci dál blokovat tenhle projekt, který mám v hlavě už určitě tak 4 roky minimálně, a že to rozjedu 🙂

Takže otevírám AcroProject Academy, kde chci zájemcům nabídnout ucelený systém vzdělávání v akrojóze! Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jakou tomu dát formu. Určitě jsem nechtěl mít “jen” teachers training, jako to má mnoho organizací v Evropě a ve světě, protože mi to přišlo málo. Tak jsem zvolil 2 úrovně (základy a potom prohloubení praxe), na které bude navazovat teachers training. Tím pádem jsem si jistý, že lidé před teachers trainingem budou na určité úrovni, a bude to dávat smysl. Celý proces tak bude minimálně na půl až tři čtvrtě roku a umožní studentům posunout svou vlastní praxi, pochopit souvislosti a naučit se předávat akrojógu dalším. 

Je mi jasný, že na to nemusí být úplně vhodná doba a podmínky, ale tohle je to, co mě nejvíc naplňuje a nabíjí. A věřím taky, že je dost lidí, co chtějí jít víc do hloubky, tak jim chci dát tu možnost. Podobně se chci sám taky posunout v tom, že chci věnovat čas a energii těm, kteří do toho chtějí jít naplno. Pořád budou nějaké otevřené lekce, workshopy a víkendy, ale hodně energie půjde do akademie.

Teď jen krátce o tom, jak to bude vypadat – pokud vás to zajímá 🙂 Protože je léto, přes které ani nevedeme pravidelné kurzy, ale jen otevřené lekce venku, tak momentálně přes léto bude možné dělat level 1 (začátečnický) a level 2 (pokročilejší) v rámci individuálních lekcí (max 6 lidí naráz) s učiteli z týmu, a to v Praze, Bratislavě a v blízké době v Brně. Při 6 lidech je to o něco méně individuální, ale zase levnější, takže pokud řešíte finance, můžete se domluvit s nějakou další dvojicí. V levelu 1 se naučíte úplné základy, level 2 je pak o prohloubení praxe. Jsou tam dané věci co se “musíte” naučit, ale bude tam i hodně prostor pro vaše cíle a přání. Tahle hodně individuální forma nám umožní s vámi projet víc materiálu než na skupinových lekcích, takže se toho naučíte opravdu hodně. Další možností pak budou intenzivní kurzy, které se skládají ze 2 víkendů. Level 1 intensive bude v červenci v Praze, level 2 intensive v září také v Praze. Pokud už cvičíte delší dobu a splňujete prerekvizity na level 2, tak nemusíte projít první úrovní. Teachers training pak máme v plánu na jaro-léto příštího roku.

Přemýšlím, jakou “message” chci na závěr tohohle článku vypíchnout. Asi to, abyste si nedělali moc velkou hlavu z toho, co si o vás kdo myslí. Nebo když vás hodně lidí odrazuje od vašich snů, protože se tím člověk neuživí apod. Nebo když je tím “nepřítelem” vaše mysl. V těchto věcech je lepší poslouchat své srdce. Žijte teď a tady! Nebojte se jít za tím, co vás baví. Jak píše Paulo Coelho v Alchymistovi: “Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.”

A já se těším, že začínám uskutečňovat svůj sen.

M.

Tagy:
Marek Petráček
AcroYoga, handstand and movement flow teacher based in Prague, Czech republic
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů